Vizos į Baltarusiją

Iki 2023 12 31 d. keliaujant į Baltarusiją galioja bevizis režimas

Bendra informacija:

Bendrosios pastabos, reikalavimai kai bevizis režimas bus atšauktas:
1. pasas turi galioti mažiausiai 3 mėn po vizos galiojimo pabaigos.
2. pase turi būti ne mažiau nei 1 laisvas puslapis įklijuoti vizai ( į „kitus įrašus“ ar „paso galiojimas“ vizos neklijuojamos).
3. vizos įforminamos pagal išpirkto draudimo galiojimo trukmę.
4. nuotraukos : 3.5 x 4.5 cm., spalvota, matinė, nuotrauka tik veidas, be pėčių, neskanuotos, atitinkančios prašytojo amžių. Visus reikalavimus nuotraukoms rasite čia >>>
5. pasas nesuplėšytas, neapdraskytas ir t.t.
6. vaikams iki 16 m. gimimo liudijimo kopija, abiejų tėvų pasų kopijos
7. anketiniai duomenys : darbovietė, pareigos, adresas, telefonas, gyv. adresas, asm. telefonas, mergautinė pavardė (jei moteris pakeitusi pavardę), gimimo miestas ir imigravimo metai į LR (jei gimė ne LR), sutuoktinio duomenys (vardas, pavardė, mergautinė pavardė, gimimo data.).
8. Baltarusijos vizos neperklijuojamos į naujus pasus.

Pridavimo terminas tikslinamas kiekvienu konkrečiu atveju.

Baltarusijos viza

Kelionė į Baltarusiją pasirenka dėl daugybės priežasčių: vieni čia vyksta norėdami pigiau apsipirkti, kiti nori susipažinti su šios šalies kultūra ir lankytinomis vietomis, dar kiti čia vyksta aplankyti savo artimųjų arba verslo reikalais. Kadangi Baltarusija nėra Europos Sąjungos valstybė, vykstant į šią šalį bus reikalinga Baltarusijos viza. Taigi, kaip ją gauti?

Verslo viza į Baltarusiją

Norėdami gauti verslo vizą, turėsite Baltarusijos Respublikos ambasados Konsuliniam skyriui pateikti 3,5×4,5 cm nuotrauką, kurios septyniasdešimt procentų turi sudaryti veidas (svarbu tai, kad nuotrauka būtų daryta ne anksčiau nei prieš šešis mėnesius). Taip pat reikės pateikt sveikatos draudimo polisą ir pasą, kuris turi galioti mažiausiai 90 dienų po vizos galiojimo laiko, ir turi mažiausiai du tuščius puslapius. Verslo vizos gali būti trumpalaikės arba ilgalaikės (leidžiančios išbūti Baltarusijoje 90 dienų arba ilgesnį laiką). Vizai gauti reikės pateikti prašymą, darbo sutarties kopiją ir pažymą iš Sodros.

Privati viza į Baltarusiją

Baltarusijos Respublikos ambasados Konsuliniam skyriui reikės pateikti užpildytą anketą su įklijuota nuotrauka, pasą, sveikatos draudimo polisą, pareiškėjo gimimo liudijimą, tėvų ar kitų giminaičių dokumentus (jei reikia, ir pavardžių keitimo dokumentus), taip pat gali būti pateikiami ir kiti dokumentai, kurie įrodo nekilnojamojo turto nuosavybės teisės Baltarusijos teritorijoje, ir pan. Jei į Baltarusiją vyksta jaunesni nei 16 metų asmenys, tokiu atveju reikės pateikti gimimo liudijimą ir tėvų pasų kopijas.

Jei atrodytų, kad vizos gavimas – pernelyg sudėtingas procesas, visada galite kreiptis į tas įmones, kurios siūlo dokumentų parengimą, nes tokiu atveju Baltarusijos viza bus gaunama be jokių nesklandumų.