Turkija

Kelionės į Turkiją: praktiniai patarimai keliaujantiems

Nors įvairių atostogų krypčių pasirinkimas šiuo metu yra tikrai labai platus, tačiau kelionės į Turkiją vis dar išlieka vienomis populiariausių. Taip yra dėl to, kad šioje šalyje galima pasimėgauti ir gulėjimu paplūdimyje, ir aktyviomis pramogomis, o tuomet, jei norėsite kuo geriau pažinti šią šalį, tam taip pat bus suteikiamos visos galimybės. Vis dėlto, keliaujantiems į Turkiją neretai kyla gana įvairių klausimų, tad tikimės, kad šie praktiniai patarimai padės jums dar sklandžiau pasiruošti kelionei. 

Atidžiai rinkitės viešbutį

Turkijos kurortuose viešbučių pasirinkimas yra tikrai labai platus, tad ne visada paprasta nuspręsti, kuris jų galėtų geriausiai pasiteisinti. Kad kelionės į Turkiją metu jums netektų gailėtis dėl savo pasirinkimo, atkreipkite dėmesį ne vien tik į viešbučio žvaigždučių skaičių, bet taip pat ir į tai, kaip viešbutį vertina jo lankytojai. Internetinėje erdvėje tikrai rasite nemažai atsiliepimų, tad apsispręsti galėsite paprasčiau.

Grynieji pinigai

Daugybėje kurortų vietų galima atsiskaityti ne tik Turkijos liromis, bet taip pat ir doleriais bei eurais, tačiau dažniausiai reikalingos pinigų sumos yra apvalinamos, tad tam tikrais atvejais viena valiuta sumokama brangiau nei kita. Kad taip nenutiktų, kelionės į Turkiją metu palanku turėti ir lirų, ir eurų ar dolerių, nes pasiklausę kainos galėsite pasirinkti jums palankiausią valiutą.

Kelionės dokumentai

Kelionės į Turkiją metu būtina turėti pasą. Jei keliausite trumpesniam nei trijų mėnesių laikotarpiui, tokiu atveju viza nebus reikalinga, tačiau tuomet, jei vyksite ilgesniam nei 90 dienų laikotarpiui, reikės pasirūpinti ir viza.

Saugumas

Turkijos kurortuose yra saugu, tačiau svarbu saugoti savo asmeninius daiktus, nesinešti vertingų daiktų į paplūdimį. Tamsiuoju paros metu nevaikščiokite siauromis gatvelėmis, verčiau rinkitės tokias vietas, kuriose susirenka daugiau žmonių. Kalbant apie sveikatą, gerti vandenį iš čiaupo nėra rekomenduojama – geriau rinkitės parduotuvėse siūlomą vandenį buteliuose.

Nors kelionės į Turkiją neretai yra siejamos vien tik su drybsojimu paplūdimyje, tačiau tikrai be reikalo – šioje šalyje tikrai yra ką pamatyti, ir kiekvienas turistas ras jam labiausiai patinkančios veiklos.

7 turkiškų drabužių gamintojų prekės ženklai, kuriems tikrai verta palikti vietą lagamine.

Turkija yra populiari tarp lietuvių kaip gera poilsio vieta su gerais viešbučiais, paplūdimiais, pramogomis. Bet rekomenduojame Jums atkreipti dėmėsį ne tik į kokybišką poilsį, bet ir į drabužius priimtinomis kainomis, kurie savo kokybe nenusileidžia Europos gamintojams.

  1. Mavi

Mavi yra pagrindinis Turkijos džinsų prekės ženklas, turintis beveik 30 metų istoriją. Šio prekės ženklo parduotuvės yra beveik visuose pagrindiniuose Turkijos prekybos centruose, taip pat daugiau nei 50 užsienio šalių. Be džinsinio audinio, bendrovė gamina ir trikotažo bei medvilnės drabužius ir aksesuarus.

www.mavi-store.de/www.mavi.com

2. LC Waikiki

Daugeliui pažįstamas „LC Waikiki” ženklas veikia pagal šūkį „Kiekvienas nusipelnė gerai apsirengti”, kuris visiškai atitinka įmonės kainų politiką ir produktų asortimentą. LC Waikiki parduotuvėse, pirmiausia, turėtumėte atkreipti dėmesį į visų rūšių trikotažą, pvz. marškinėliai ir džemperiai, skirti kasdienai. Kainos palankios net ir be nuolaidų, o išpardavimo metu galima nusipirkti už centus.

www.lcw.com/en-LT

3. Koton

„Koton” parduotuvėse apsirengsite nuo galvos iki kojų, o sumokėsite labai protingus pinigus. Kalbant apie dizainą ir kainas, prekės ženklas yra gana demokratiškas, todėl „Koton” drabužiai pirmiausia tinka jaunimo auditorijai.

www.koton.com

4. Yargıcı

„Yargıcı” prekės ženklas, priešingai nei minėta „Waikiki” ir „Koton”, nėra taip plačiai žinomas už Turkijos ribų, tačiau tai daugiau nei pliusas. Kolekcijas daugiausia sudaro ramūs tonai su išskirtiniu kirpimu, todėl šio prekės ženklo drabužiai puikiai tinka darbui ir oficialiems renginiams. Prekės ženklo parduotuvės yra visuose pagrindiniuose Turkijos miestuose, įskaitant Antaliją.

www.yargici.com/en

5.adL

Stilių „adL” galima trumpai apibūdinti kaip „miesto stilių”. Bendrovė kasmet gamina keletą kolekcijų, kurias sudaro labai madingi daiktai, pavyzdžiui, kombinezonai, striukės, laisvo kirpimo marškinėliai ir kelnės. Kainos yra gana prieinamos.

www.adl.com.tr/en

  1. Network

Prekinis ženklas pirmiausia skirtas viduriniąjai klasei: tarp kolekcijų galite rasti neįprastų kirpimų, elegantiškų kelnių kostiumų, plaukiojančių šifono palaidinių ir lino suknelių. Daiktų kokybė yra puiki.

www.network.com.tr

7. Vakko

Vakko yra vienas iš seniausių Turkijos prekinių ženklų. Visų pirma pristatomi aukščiausios klasės segmento daiktai su atitinkamomis kainomis. Dėmesys skiriamas turtingiems žmonėms, kurie vertina kokybę ir įdomų dizainą. Be drabužių, Vakko parduotuvėse pristatomos vestuvių suknelės iš garsiausių pasaulio dizainerių.

www.vakko.com