Juodkalnija

Noriu su Jumis pasidalinti įspūdžiais apie Juodkalniją – tikrą Adrijos jūros perliuką. Tikrai nesitikėjau tokio grožio ir gamtos įvairovės. Čia nedideliame plote net 3 klimatinės zonos. Ekologiška šalis, nes neturi gamybos. Labai turtinga istorija, buvo čia romėnai, venecijiečiai, osmanai. Visi paliko kažką iš savo kultūros ir papročių. Yra net faktų, kad vienoje šventykloje vykdavo katalikų, pravoslavų ir žydų pamaldos. Čia įdomūs, svetingi  žmonės. Susikalbėti tikrai nėra sunku. Kalba labai panaši į lenkų, rūsų maišyta. Jau po dienos pripratau ir galėjau susikalbėti vietine kalba. Visi čia kalba ir angliškai, tai problemų su bendravimu tikrai nėra.

Atstumai nėra dideli, tai leidžia aplankyti gražiausias šalies vietas: Boko Kotoro įlanką, kur daugybė gražiausių miestelių su nuostabiais senamiesčiais, Budvos rivjerą, antrą pagal dydį kanjoną, Skadaro ežerą. Populiariausi būdai keliauti – ekskursijos su gidais, automobilio nuoma, netolimiems atstumams – taksi. Ir dar vienas įdomus variantas: jūros taksi, su kuriuo galima aplankyti šventyklas, esančias salose.

Kainos vietoje nešokiravo, maždaug, kaip pas mus. Yra įdomių parduotuvyčių su vietoje pagamintais rūbais, suvenyrais, papuošalais.

Ir, žinoma, aplankyta apie 40 viešbučių, kad galėtumėme parekomenduotį tinkamiausią Jums. Labai skirtingi variantai. Yra šiuolaikiškų modernių, yra „senojo stiliaus“, yra tokių, kuriems jau reikia renovacijos. Turiu pasakyti, kad čia su viešbučiais ne viskas labai jau gerai. Kai kuriuose šiek tiek šlubuoja aptarnavimas. Kas dėl maitinimo – alkani neliksite, pasirinkimas gal nelabai didelis, bet klausimas, ar tikrai reikia daug patiekalų… Svarbu, kad būtų kokybiška ir skanu.

Paplūdimiai Kotoro įlankoje akmenuoti, to dėka labai graži jūros spalva, gylėja pakankamai greitai. Paplūdimiai Budvos rivjeroje – žvyras, įėjimas normalus, bet visgi reikia specialios avalynės.

Bet patikėkite, ką Jūs Juodkalnijoje pamatysite ir patirsite nepaliks nieko abėjingu…

Kristina