What do you need to take on a trip?

Keliauti visuomet yra smagu, tačiau kelionės džiaugsmas gali nublankti, jei su savimi nepasiimsite tam tikrų būtinų daiktų. Kad taip nenutiktų, visuomet rekomenduojama iš anksto susidaryti svarbiausių daiktų sąrašą, ir jo laikytis. Taigi, ką būtina pasiimti į kelionę?

Kelionės dokumentai

Jei vykstama į užsienio šalis, svarbiausių daiktų sąraše turi atsidurti kelionės dokumentai. Svarbu pasirūpinti, kad asmens tapatybės kortelė arba pasas galiotų ne trumpiau nei pusmetį, o vykstant ne į Europos šalis, gali tekti pasirūpinti ir kelionės viza. Nesvarbu, kokią kelionės kryptį nuspręsite pasirinkti, nepamirškite kelionės draudimo: jo kaina nebus labai didelė, o tuomet, jei nutiks kas nors nenumatyto, galėsite išvengti didelių išlaidų.

Vaistinėlė

Jei turite vartoti tam tikrus vaistus, juos pasiimkite su savimi: kai kuriose šalyse gauti tam tikrų reikalingų vaistų gali būti gana sudėtinga, tad pasirūpinkite, kad jums pavyktų išvengti papildomų rūpesčių. Taip pat pravartu pasiimti vaistų nuo skausmo bei medikamentų, skirtų spręsti virškinimo problemas. Į vaistinėlę rekomenduojama įsidėti žaizdas dezinfekuojančio skysčio bei tvarsčių.

Asmens higienos priemonės

Kai kuriuose viešbučiuose galima rasti ne tik muilų ir šampūnų, bet taip pat ir kitų asmens higienos priemonių, todėl tuo papildomai rūpintis gali nė neprireikti. Vis dėlto, dauguma keliautojų geriausiai jaučiasi tada, jei turi galimybę naudoti savo priemones, taigi, pasvarstykite, kokių jų gali prireikti.

Metų laiką atitinkantys drabužiai

Ruošiantis į kelionę visada svarbu pasirūpinti tam tikrais metų laiką atitinkančiais drabužiais. Prieš kelionę pravartu pasidomėti orų prognozei bei pasirengti nenumatytam scenarijui (pavyzdžiui, jei dienos yra karštos, šiltesnių drabužių gali prireikti vakare).

Grynieji pinigai

Vykstant į svečias šalis pravartu pasiimti grynųjų pinigų. Nors didelė tikimybė, kad daugumoje vietų turėsite galimybę atsiskaityti kortele, tačiau grynieji pravers tada, kai norėsite atsiskaityti už taksi paslaugas, įsigyti suvenyrų turgavietėse, ir t.t. Išsikeisti pinigų dažniausiai yra palankiau dar prieš vykstant į kelionę, nes niekada negalima būti tikriems, kad užsienio keityklose kursas bus palankus.

Taip pat nepamirškite pasiimti fotoaparato ir geros nuotaikos: kelionių akimirkos atminty išlieka tikrai ilgai, tačiau peržiūrėti kelionių nuotraukas visada yra malonu.

English