Viza į Kaliningradą

Viza į Kaliningradą: ką svarbu žinoti?

Kaliningradas – vienas gražiausių miestų, kuris garsėja įdomia istorija ir įspūdinga architektūra, tad nieko keisto, kad jis kasmet pritraukia daugybę turistų iš įvairių pasaulio šalių. Šiame mieste tikrai yra ką pamatyti, tačiau keliautojams ramybės neduoda vienas ir tas pats klausimas – kaip yra išduodama viza į Kaliningradą? Iš tiesų viskas yra gana paprasta: planuojantys vykti į šį miestą turi gauti Rusijos vizą (išskyrus tuos atvejus, jei vykstama privačių giminaičių kvietimu, įformintu Rusijos Federalinėje Migracijos Tarnyboje).

Kaip gauti Rusijos vizą?

Populiariausia yra turistinė viza, kuri Lietuvos piliečiams išduodama 30 dienų laikotarpiui. Svarbiausia, ką turi įvertinti turistai, yra tai, ar pasas pasibaigus vizos terminui galios ne trumpiau nei 6 mėnesius. Taip pat reikės užpildyti anketą bei pateikti dokumentines nuotraukas (jos turi būti baltame fone, 3,5 x 4,5 cm dydžio, ir atspausdintos ant matinio popieriaus). Vizos įforminimui taip pat bus reikalingas draudimas. Vizos gavimo kaina visuomet priklauso nuo to, kaip skubiai ji yra reikalinga, tad visada yra pravartu kreiptis kiek įmanoma anksčiau.

Ką dar svarbu žinoti?

Viza į Kaliningradą kartais negali būti išduodama ir dėl tam tikrų smulkmenų, tad visuomet yra pravartu atkreipti dėmesį į keletą reikalavimų:

  • Pase turi būti likę ne mažiau nei du puslapiai vizoms įklijuoti. Jei bus reikalingas tranzitas per Baltarusiją, prireiks ne mažiau nei 3 laisvų puslapių;
  • Pasas turi būti tvarkingas, nesuplyšęs;
  • Vizai skirta nuotrauka turi būti padaryta ne anksčiau nei prieš 6 mėnesius;
  • Draudimo suma turi būti ne mažesnė nei 30 000 eurų, draudimas turi galioti medicininei pagalbai ir repatriacijai;
  • Pildant anketą turi būti pateikiami šie duomenys: turisto vardas ir pavardė (ištekėjusios moterys taip pat turi nurodyti ir mergautinę pavardę), taip pat pateikiama informacija apie darbovietę, nurodomas namų adresas ir telefono numeris, įrašomas judėjimo maršrutas, informacija apie giminaičius Rusijoje, nurodomos kelionės datos.

Elektroninė viza į Kaliningradą

Nuo 2019 metų liepos 1 dienos keliautojai gali gauti elektroninę vizą, kuri galios iki 8 dienų. Gera žinia yra tai, kad ši viza visiškai nieko nekainuoja, todėl toks pasirinkimas gali padėti sutaupyti ne tik laiko, bet taip pt ir pinigų.

Lietuvių