Corona virus

ABOUT INSURANCE AND THE CORONA VIRUS

Pranešame, kad galite jaustis drąsiau vykstant į tas šalis, kur tai daryti yra saugu.

Esame pasiruošę visais atvejais padėti, net su tokia nežinomybę, kaip COVID_19.

2020.07.16 d. įsigalioja papildoma apsauga Kelionių draudimo Medicininių išlaidų ir repatriacijos rizikai koronaviruso atveju.

Su šia papildoma apsauga bus atlyginamos būtinosios medicinos pagalbos ir repatriacijos išlaidos, kurios atsirado apdraustajam susirgus koronarovirusu Kelionės metu. Tačiau išlaidos, patirtos dėl profilaktinės koronaviruso diagnostikos (pvz. COVID testo oro uoste ar viešbutyje), jei tai privaloma pagal tos šalies, kurioje apdraustasis keliauja, įstatymus ar apdraustasis kreipsis į Sveikatos priežiūros įstaigą, neturėdamas konkrečių, koronavirusui būdingų nusiskundimų ir/ar simptomų (skausmas, karščiavimas, kosulys ir pan.), o tik norėdamas išsitirti, nebus atlyginamos.

Situacijai dėl koronaviruso labai dinamiškai kintant, draudimo apsauga negalios, jei apdraustasis vyksta į šalis ir regionus, kurių dėl koronaviruso pandemijos Lietuvos URM rekomenduoja nelankyti. Šių šalių sąrašas skelbiamas internetiniame psl.: http://keliauk.urm.lt/lt/locationŠi nuostata negalioja vykstant į Baltarusiją bei Ukrainą. Šiose dvejose šalyse apsauga galios nepriklausomai nuo rekomendacijų, nebent situacijai blogėjant bus nuspręsta kitaip. Tuo atveju jus apie tai papildomai informuosime.

Jei Kelionės metu šalies ar regiono, kuriame apdraustasis keliauja, statusas Lietuvos URM sprendimu pasikeis „Į šalį rekomenduojama nevykti“, draudimo apsauga apdraustajam dėl koronaviruso galios tik 7-ias kalendorines dienas nuo tos informacijos paskelbimo datos – t. y. apdraustasis per 7 dienas galės ir turės laiko, jei norės grįžti į Lietuvą ir daugiau nerizikuoti.

Jei apdraustajam Kelionės metu bus privaloma saviizoliacija, tokios išlaidos neapmokamos. 

Grįžimo į Gyvenamąją šalį išlaidos dėl koronoviruso pagal taisyklių punktą Nr. 6.1.3.4. bus apmokamos tik tais atvejais, kai apdraustais Kelionės metu susirgs koronavirusu.

Situacijai keičiantis, gali būti priimti ir kiti sprendimai, apie kuriuos jus informuosime.

Bukite sveiki.

APIE KORONĄ VIRUSĄ

Postas iš interneto platybių, bet gal kažkam padės suvaldyti savo baimes. Viešoje erdvėje nugirdau absurdiškus pokalbius apie Korona virusą, o kadangi seku šias naujienas sekdamas daktarus ir tiesioginę statistiką, pagalvojau, kad gal būtų protinga pasidalinti šiek tiek tuo, kas iš tiesų jau žinoma, kas daroma, ir kas yra tik mitai. Todėl šį postą skiriu Korona virusui, jei kam įdomu – kviečiu skaityti ir dalintis savo informacijos šaltiniais. Nesu nei medikas, nei specialistas šioje srityje, todėl perduodu tik tai, ką sužinojau iš medikų arba publikuojamų tyrimų, bet negaliu atstovauti kiekvieno žodžio, nes informacija nuolat kinta, atnaujinama, papildoma, ir aš nesu kompetentingas jos papildomai analizei. Tačiau pasistengsiu atnaujinti, patikrinęs informacijos šaltinius ir jų kokybę. Taigi keli žinomi faktai apie Korona virusą:

Nėra nei vieno įrodymo, jog virusas sukurtas laboratorijoje. Kol kas visos viruso analizės rodo, kad jis apkrėtė žmogų per šikšnosparnius.

Įtarimai apie užsikrėtimą Wuhano turguje pagrįsti, bet daktarai sako, kad yra atvejų susirgusių lapkričio mėnesį, kurie niekada nebuvo tame turguje. Yra prielaida, kad masinis apkritimas įvyko tame turguje dėl didelio sambūrio žmonių, bet virusą įnešti ten galėjo ir anksčiau susirgęs žmogus. Tačiau manoma, kad pirminis susirgimas vis dėl to įvyko nuo gyvačių arba šikšnosparnių (šis klausimas dar diskutuojamas, ieškomas “nulinis pacientas”). Tai jau ne pirmas toks atvejis, pvz. gyvūnai pasidalino su žmonėmis SARS ir ŽIV virusais anksčiau.

Nereikia bijoti prekių, atkeliaujančių iš Kinijos (Aliexpress, eBay ir t.t.). Virusas nėra savarankiškas, ant paviršiaus jis “išgyvena” nuo keleto valandų iki 9 dienų. Todėl dezinfekuoti vokus ir siuntas nėra jokios prasmės- iki Lietuvos jie atkeliauja per ilgesnį laiko tarpą.

Korona virusas pasauliui žinomas jau nuo 1960 metų, todėl informacija, kad tai visiškai naujas virusas yra melaginga.

NĖRA jokių vaistų nuo Korona viruso. NĖRA jokios vakcinos (šiai dienai vakcinos mėginiai jau yra, bet jų laukia ilgi mėnesiai tyrimų, todėl neapsigaukime – patikrinta veiksminga vakcina medikus pasieks tik vasarą arba rudenį – kitam sezonui jau busime pasiruošę). Viską, ką šiuo metų daro daktarai – palaiko sergančiojo gyvybę. Stebimas kraujas, širdis, plaučiai, padedama žmogui išgyventi. Per 5 sergimo dienas imunitetas pats susidoroja su virusu, arba ne ir tada – mirtis. Mirties atvejai dažniausiai stebimi senyvo amžiaus žmonių tarpe bei sergančių sunkiom ligom – kieno imunitetas yra nusilpęs. Daktarai privalo saugotis dar labiau, nes dėl savo pastovaus bendravimo su sergančiaisiais, didelio krūvio, streso ir miego trukumo jų imuninė sistema yra neretai nusilpusi.

Pagrindinis Korona viruso smūgis – plaučiai arba virusinis plaučių uždegimas (pneumonija). Viskas komplikuojasi tuo, kad apkrečiamas visas organas iš karto.

Kaukes reikia nešioti, kad apsaugoti kitus, jei sergate Jūs ir patartina nešioti sveikiems, kad apsisaugoti patiems. Geras būdas apsisaugoti – plauti rankas, vengti viešų vietų, vengti kelionių į tą regioną, kur yra registruoti Korona viruso atvejai.

Yra žinomas atvejis, kai Korona virusas buvo pražiopsotas: 4 kruizinio laivo Deimantinė Princesė turistai iš UK buvo paleisti namo, kaip “sveiki”, tačiau atvykę į UK buvo patikrinti ir patikra parodė, kad jie serga Korona virusu.

Kiniečiai padarė neapsakomai daug bandydami sustabdyti virusą savo šalyje ir už jos ribų, ir visos istorijos, kad informacija apie virusą ir jo struktūrą buvo slepiama – NETIESA. Taip, patys kiniečiai pripažįsta, kad prarado 1-2 savaites, kol susigriebė, bet prisiminant mūsų Alytaus gaisro atvejį, galima pasakyti, kad tokios klaidos suprantamos. Žaibišku greičiu per 10 dienų buvo pastatytos ligoninės specialiai Korona viruso pacientams Wuhane. Visa viruso istorija ir informacija apie jį buvo ir yra viešinami realiuoju laiku, todėl visas pasaulis gali prisijungti prie tiesioginės informacijos sklaidos, tai ypač svarbu kitų šalių daktarams, kurie gali semtis informacijos iš tiesioginių mokslinių šaltinių. Kiniečiai parodė, kaip vieningai jie gali kovoti prieš tą patį priešą: daug savanorių atvyko į ligonines padėti daktarams, daug kas prisidėjo finansiškai prie įvairių akcijų, pvz. Jack Ma (Alibaba savininkas) paaukojo 14.4 mln. JAV dolerių, o Alibaba skyrė 144 milijonus kovai su virusu. Prie jų prisijungė ir kiti, pvz. Bilo ir Melindos Geitsų Fondas, Boeing bei Microsoft korporacija.

NUSTOKITE panikuoti. Čia yra svarbiausias šio posto motyvas. Net jei jūsų mieste yra užsikrėtusių, tiesiog laikykitės higienos, saugokite senesnius žmones, neikite ten, kur bus daug žmonių, plaukite rankas, vėdinkite patalpas.

Korona viruso nuosmukis šiuo metu prognozuojamas balandžio pabaigoje atšilus orams. Būtent dėl patalpų vėdinimo, bendro žmonių higienos supratimo ir karantino tikimasi, kad virusą sugebės izoliuoti ir sustabdyti jo plėtrą. Karantinas, arba savęs ir kitų izoliavimas padeda išvengti žmonių sambūrio vienoje vietoje (baras, pirtis, sporto salė, kinas, teatras). Pavasarį ir vasarą žmonės turi platesnį laiko praleidimo pasirinkimą, mažiau laiko leidžia uždarose patalpose.

Pateikiu mirtingumo rizikos skaičius. Kaip matome – labiausiai pažeidžiama visuomenės dalis – mūsų seneliai, tad saugokime juos, neleiskime jiems eiti į parduotuves, pasirūpinkime jais kiek tik galime, kol situacija pagerės (aktualu tik ten, kur yra susirgimo proveržiai):

80+ metų – 14.8% mirties atvejų, 70-79 metų – 8.0%, 60-69 metų – 3.6%, 50-59 metų – 1.3%, 40-49 metų – 0.4%, 30-39 metų – 0.2%, 20-29 metų – 0.2%, 10-19 metų – 0.2%, 0-9 metų -nėra žinomų mirties atvejų. Informacija surinka vasario 23d., 2020. Tai nereiškia, kad tiek atstovų miršta, bet nurodo mirties galimybės riziką.

P.S. Mirties atvėjai tarp jaunesnių žmonių (10-59 metų) pastebimi pagrinde tada, kai susirgęs Korona virusu jau turėjo vieną iš šių ligų:
Širdies ir kraujagyslių liga – 10,5% mirties atvejų
Diabetas – 7,3%
Lėtinė kvėpavimo takų liga – 6,3%
Hipertenzija – 6,0%
Vėžys – 5,6%
Neturintys šių ligų pacientai išgyveno 99.1% atvejais.

Visi mes dirbame ir stengiamės padaryti viską, kad suvaldytume nerimą. Mūsų komanda kasdien seka skelbiamią informaciją, nuolat palaiko ryšius su Užsienio reikalų ministerija, užsienio partneriai siunčia informaciją iš krypčių.

Europos šalių vyriausybės taip pat kviečia nepanikuoti ir imasi visų saugumo priemonių. Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija dėl koronaviruso. Toks sprendimas priimtas siekiant geriau ir efektyviau suvaldyti galimas viruso grėsmes. Iš esmės tai reiškia, kad bus galima paprasčiau naudoti valstybės rezervą situacijai suvaldyti, įsigyti reikalingas priemones be viešųjų pirkimų ir t.t. “

English